ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa
Sekretariat pokój 108
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00

TEL. 505 052 231   

KONTAKT GALERIA KURSY DLA BEZROBOTNYCHO NAS W MEDIACH
NASZA KADRA

O nas w mediach

Oferta warsztatów degustacja wina

 

W naszej ofercie znajduje się sześć typów degustacji wina:

 

  1. Warsztaty - Style i Smaki Win czerwonych (w opcji również analogicznie wina białe)

 

Sklepowa półka z winami, karta win w restauracji – zlepek nazw, roczników, niezrozumiałych obcych słów – to wszystko niejednego z nas przyprawia o zawrót głowy! Presja dokonania wyboru, gdy nie do końca wiemy, czego szukamy, a następnie rozterki, czy zamówione wino będzie odpowiednie do okazji, czy będzie pasować do kolacji i co najważniejsze - czy będzie nam smakować – to wszystko potrafi skutecznie zepsuć urok mile zapowiadającego się wieczoru. Aby temu zapobiec i umożliwić dokonywanie swobodnych, świadomych i w pełni trafnych wyborów, przygotowaliśmy warsztaty Style i Smaki Wina.

 

Warsztaty skupiają się na poznaniu 4 zasadniczych stylów win czerwonych, do których można zaklasyfikować wszystkie czerwone wytrawne wina Świata.

Koncentrujemy się na uchwyceniu i zapamiętaniu charakterystycznych cech poszczególnych stylów wina oraz na dopasowaniu ich do okazji, pory dnia czy serwowanych potraw.

Nauczymy Cię, jak odnaleźć poszczególne style w karcie win czy w sklepie, tak aby każdy zakup rubinowego trunku był od tej pory nie tylko świadomy, ale też sprawiał przyjemność i dawał satysfakcję ze znajomości tego wybornego, ale dla wielu niezrozumiałego świata.

 

 

  1. Wybrany kraj winiarski / Francja / Włochy / Hiszpania / Chile / USA / Argentyna / i inne

 

Spotkanie przenosi nas w najważniejsze winiarskie regiony wybranego kraju. Odkrywamy bogactwo winiarskie kraju i poznajemy wyjątkowe wina – takie, które nie tylko świetnie smakują, ale też odzwierciedlają charakter regionu, miejscowego szczepu winogron i lokalnych tradycji winiarskich.

Degustacja zawiera również elementy łączenia lokalnych win z daniami kuchni regionalnej oraz znanymi na całym Świecie kulinarnymi klasykami.

 

 

  1. Warsztaty z bąbelkami – różnorodność win musujących z całego Świata

 

Warsztaty wprowadzają nas w magiczny świat win musujących. Odkrywamy różnice pomiędzy metodami produkcji wina, jego nazewnictwem oraz smakiem, które są zależne od kraju pochodzenia. Podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie bąbelków oraz uczymy się dobierać odpowiednie wino musujące do konkretnych potraw i okazji. Rozwiewamy również mity, obalamy utarte schematy i pokazujemy wina musujące w nowym świetle – nie tylko jako toastowy trunek.

 

 

  1. Polskie wina + polskie sery zagrodowe

 

Polskie wino jakościowe – do niedawna był to zwrot surrealistyczny czy wręcz bajkowy. Obecnie polskie winiarstwo rozwija się w bardzo szybkim tempie. Świadczy o tym chociażby organizacja Mistrzostw Win Polskich czy możliwość zamówienia butelki polskiego wina w renomowanych restauracjach.

Warsztaty opierają się na poznaniu głównych regionów produkcji win w Polsce, charakterystyce rodzimych win oraz na zaznajomieniu się z możliwościami ich dopasowania do potraw.

Degustacji towarzyszy promocja polskich serów zagrodowych poprzez parowanie polskich win z polskimi serami tj. Łomnickim, Korczyńskim ziołowym, Frontierą owczą blue i wieloma innymi.

 

 

  1. Wina z najlepszych regionów świata

 

Warsztaty umożliwiające degustację win z najlepszych regionów Świata. Każdy, kto choćby w niewielkim stopniu interesuje się winami, słyszał zapewne takie nazwy jak Champagne, Barolo, Amarone, Bordeaux, Burgund, Rioja, Chianti czy Tokaj.

Podczas degustacji win poznajemy charakter, unikalny smak i metody produkcji każdego z nich. Odkrywamy również, co kryje się pod konkretnymi nazwami, obalamy funkcjonujące mity oraz wyjaśniamy znaczenie pojęcia apelacji w winiarskim świecie.

Dopasowujemy wina do potraw i okazji – a co więcej – wyjaśniamy, co kryje się za ich unikalnością i światową sławą.

 

 

  1. Winne Słodycze – różnorodność win słodkich z całego Świata

 

Degustacja skierowana do wielbicieli win słodkich, szczególnie do kobiet. Na spotkaniu prezentujemy produkowane różnymi metodami wina słodkie z wyjątkowych zakątków winiarskiego świata, poznajemy ich charakterystykę oraz unikalne metody produkcji. Jest to okazja do degustowania naturalnie słodkich win, win z winogron podsuszanych, win lodowych oraz win wzmacnianych.

Degustację wieńczy komponowanie tych win z potrawami – nie tylko słodkimi.