Jakub Postrożny

Z gastronomią związany od 2011 roku. Przygodę z branżą zaczynał w Zakopanem w filii popularnej krakowskiej klubo-kawiarni Loża. Przez następne 8 lat podróżował, mieszkał i pracował w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Pozwoliło mu to na nabranie przekrojowego doświadczenia, od obleganych klubów, gdzie kluczowe jest tempo pracy, po kameralne koktajl-bary. Dzięki pracy w różnych miejscach zyskał także szeroką perspektywę na kulturę koktajlową. Nie uznaje barmaństwa „na pół gwizdka”, wiązał się zawsze z ambitnymi, wymagającymi miejscami, stale podnosząc sobie poprzeczkę i angażując się całkowicie – jak sam mawia, praca bywa jego drugim domem.

Kuba jest przykładem osoby urodzonej do pracy z ludźmi, wśród których czuje się doskonale, a naturalnością i bezpośredniością momentalnie zjednuje sobie gości. Jeżeli dodamy do tego kreatywność, zdolności manualne i zamiłowanie do working flair i efektownej obsługi gościa, wynik jest jeden – właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Finalista konkursów Monkey Shoulder Ultimate Bartender Championship 2019 Warszawa oraz Wildest Night 2019. Doskonale odnajduje się w podnoszeniu sprzedaży, finalista konkursu sprzedażowego Bombay Sapphire 2018, zakończonego wyjazdem do destylarni, ma na koncie również najwyższą sprzedaż wódki Reyka w Północnej Anglii.

Przez dwa lata w UK szkolił barmanów dla Living Ventures / new World Trading Company, firmy, do której należą jedne z najlepszych barów świata. W latach 2018-2020 pracował w Domu Whisky w Warszawie, najlepiej zaopatrzonym whisky barze w Europie. Od 2018 roku współpracuje z Ogólnopolską Szkołą Barmanów. Prywatnie wielbiciel zwierząt i sportu, aktualnie poza pracą zajmuje się wychowaniem pupila rasy bordercollie – Echo.

Prowadzi następujące szkolenia: