Maciej Zarzecki

Związany z Warszawą i Krakowem. Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat i koneser whisky. Promuje kulturę spożywania wysokogatunkowych trunków. Współautor książki "Alkohole w Polsce i na świecie - przewodnik barmana". Doradca, konsultant i szkoleniowiec z zakresu wysokogatunkowych alkoholi. Uczestnik wielu branżowych szkoleń i festiwali, organizowanych w Polsce i na świecie. Poza whisky, którą kolekcjonuje, głównym obszarem jego zainteresowań są polskie jakościowe alkohole niszowych producentów.

W styczniu 2009 roku założył Ogólnopolską Szkołę Barmanów.

W 2012 ze wspólnikiem otworzył w Warszawie klubokawiarnię Bazar, która z sukcesem działa do dziś. W 2017 roku uruchomili kolejny lokal – restaurację z segmentu premium – „Bistro Pod Sowami”.

Sam od kilku lat nie prowadzi już szkoleń barmańskich, wychodzi bowiem z założenia , że takie kursy powinni prowadzić ludzie na co dzień blisko związani z tą dziedziną, barmani praktycy, a nie jak to ma miejsce w wielu innych placówkach – wykładowcy teoretycy.

Jako pracodawca zatrudniający przez lata dziesiątki barmanów, patrzy na szkolenia barmańskie z trochę innej perspektywy. Dlatego w Ogólnopolskiej Szkole Barmanów nacisk położony jest przede wszystkim na umiejętności praktyczne, oczekiwane przez przyszłych pracodawców. Dzięki temu absolwentom OSB jest zdecydowanie łatwiej odnaleźć się na rynku pracy.