Kurs Baristy | Szkolenie Warszawa, Wrocław, Katowice, Łódź, Kraków

Czekaj...

Szkolenia barista

Opis szkolenia

Czas trwania: 2 dni – 16 godzin.

Godziny zajęć: 9.00-17.00

Miejsce:

Szkolenie organizowane jest w 7 miastach: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław.

Tryb szkolenia:

Szkolenie barista jest organizowane w dwóch trybach: 

● tygodniowym,

● weekendowym.

 

Tryb tygodniowy realizowany jest w następujących miastach: 

Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Katowice i Łódź. 

 

Tryb weekendowy realizowany jest w następujących miastach: 

Warszawa, Poznań i Wrocław.

Cena: 949 zł (cena całkowita, Szkoła nie pobiera żadnych dodatkowych opłat).

Płatności: W celu rezerwacji miejsca na szkoleniu wymagana jest wpłata zaliczki 200zł (Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź, Katowice, Gdańsk).
Do momentu wpłaty zaliczki, zapis na szkolenie traktowany jest jako zapis wstępny (nie gwarantuje rezerwacji miejsca na konkretny termin).
Na szkolenie w Warszawie zaliczka nie jest wymagana.

Certyfikat: Wydawany jest po ukończeniu kursu baristy. Dokument sporządzamy zarówno w języku polskim, jak i angielskim, a na życzenie uczestnika również w innych językach. 

Zajęcia dodatkowe: każdy absolwent szkolenia w Ogólnopolskiej Szkole Barmanów ma prawo bezpłatnie uczestniczyć w organizowanych regularnie przez szkołę Warsztatach tematycznych.

Komu polecamy to szkolenie?

Kurs Barista przeznaczony jest dla początkujących oraz pasjonatów kawy, którzy posiadają już podstawową wiedzę na temat jej uprawy, metod zbioru i obróbki. Zajęcia stanowią świetne przygotowanie do pracy w kawiarniach. Umożliwiają zdobycie niezbędnych umiejętności przyrządzania napojów kawowych.

Przebieg zajęć:

Podczas kursu Barista uczestnicy obserwują proces przygotowywania espresso oraz tworzenia z niego napojów, takich jak: cappuccino, latte macchiato czy americano. Następnie zaś sami w sposób praktyczny uczą się przyrządzać różne rodzaje kaw oraz ozdabiać je za pomocą podstawowych wzorów (latte art). Dzięki temu po szkoleniu doskonale odnajdują się w pracy w kawiarni. Ponadto posiadają wiedzę na temat odmian czy gatunków owocu kawowca, która również może się przydać w czasie serwowania napojów gościom. Poza tworzeniem napojów za pomocą ekspresu ciśnieniowego, uczymy również przygotowywania kaw za pomocą alternatywnych metod, takich jak aeropress czy chemex.

Ogólnopolska Szkoła Barmanów jest członkiem Specialty Coffee Association (SCA).

Specialty Coffee Association (SCA) jest międzynarodową pozarządową organizacją zbudowaną na fundamencie otwartości, inkluzywności i siły wspólnej wiedzy. Celem SCA jest rozwijanie globalnej społeczności kawowej. Od hodowców kawy po baristów i palarnie, członkowie SCA są obecni na całym świecie. SCA działa jako siła jednocząca w branży kawy specialty, pracuje nad ulepszeniem standardów kawy dzięki współpracy i postępowi. SCA jest zaangażowane w budowanie przemysłu, który jest sprawiedliwy,  zrównoważony i który czerpię inspirację od społeczności kawowej.

Partnerem szkolenia jest:

BEST Company Solutions, jest wiodącym dystrybutorem profesjonalnych urządzeń gastronomicznych. Odgrywa kluczową rolę w rozwoju polskiego sektora HoReCa, oferując kompleksowe usługi obejmujące analizę potrzeb klientów, dobór i montaż sprzętu, a także świadczenie serwisu technologicznego i szkoleń. W ofercie BEST CS znajdują się m.in. ekspresy kolbowe Dalla Corte, młynki do kawy COMPAK, ekspresy automatyczne FRANKE, urządzenie do szybkiego przygotowywania Cold Brew - HardTank czy Latte Art Factory. Best CS wyróżnia się w kształtowaniu nowoczesnej gastronomii w Polsce​​. 

Szkolenie organizowane jest we współpracy z HorArt HoReCa Academy Poland.

To nas wyróżnia:

Dzień próbny, ZA DARMO, bez zobowiązań
Czytaj więcej >
Gwarancja braku odwołania
Czytaj więcej >
Giełda pracy dla absolwentów
Czytaj więcej >