Kurs Baristy | Szkolenie Warszawa, Wrocław, Katowice, Łódź, Kraków

Czekaj...

Szkolenia barista

Opis szkolenia

Czas trwania: 2 dni – 16 godzin.

Godziny zajęć: 8.00-16.00

Miejsce:

Szkolenie organizowane jest w 7 miastach: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław.

Cena: 890 zł (cena całkowita, Szkoła nie pobiera żadnych dodatkowych opłat).

Płatności: W celu rezerwacji miejsca na szkoleniu wymagana jest wpłata zaliczki 200zł (Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź, Katowice, Gdańsk).
Do momentu wpłaty zaliczki, zapis na szkolenie traktowany jest jako zapis wstępny (nie gwarantuje rezerwacji miejsca na konkretny termin).
Na szkolenie w Warszawie zaliczka nie jest wymagana.

Grupa: 4-10 osób.

Certyfikat: Po zakończeniu kursu Barista wszyscy uczestnicy mogą przystąpić do egzaminu. Po jego zaliczeniu otrzymują certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę. Dokument sporządzamy zarówno w języku polskim, jak i angielskim, a na życzenie uczestnika również w innych językach. Sprawdzian umiejętności można bezpłatnie powtórzyć dowolną ilość razy.

Komu polecamy to szkolenie?

Kurs Barista przeznaczony jest dla początkujących oraz pasjonatów kawy, którzy posiadają już podstawową wiedzę na temat jej uprawy, metod zbioru i obróbki. Zajęcia stanowią świetne przygotowanie do pracy w kawiarniach. Umożliwiają zdobycie niezbędnych umiejętności przyrządzania napojów kawowych.

Przebieg zajęć:

Podczas kursu Barista uczestnicy obserwują proces przygotowywania espresso oraz tworzenia z niego napojów, takich jak: cappuccino, latte macchiato czy americano. Następnie zaś sami w sposób praktyczny uczą się przyrządzać różne rodzaje kaw oraz ozdabiać je za pomocą podstawowych wzorów (latte art). Dzięki temu po szkoleniu doskonale odnajdują się w pracy w kawiarni. Ponadto posiadają wiedzę na temat odmian czy gatunków owocu kawowca, która również może się przydać w czasie serwowania napojów gościom. Poza tworzeniem napojów za pomocą ekspresu ciśnieniowego, uczymy również przygotowywania kaw za pomocą alternatywnych metod, takich jak aeropress czy chemex.

Co nas wyróżnia?

Kurs Barista organizowany przez naszą szkołę obejmuje nie tylko naukę przyrządzania napojów kawowych, ale również opanowanie technik sprzedaży. Każdy uczestnik jest więc szczegółowo przeszkolony i gotowy do podjęcia pracy w profesjonalnej kawiarni.

Na zakończenie kursu Barista każdy uczestnik przystępuje do egzaminu z wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności przygotowywania kawy. Po nim otrzymuje certyfikat poświadczający zdobyte kompetencje.

Szkolenie organizowane jest we współpracy z HorArt HoReCa Academy Poland oraz Serio Coffee Spot.

To nas wyróżnia:

Dzień próbny, ZA DARMO, bez zobowiązań
Czytaj więcej >
Gwarancja braku odwołania
Czytaj więcej >
Giełda pracy dla absolwentów
Czytaj więcej >