WFA Grading Centre

Ogólnopolska Szkoła Barmanów (Polish Bartender School)
jest akredytowanym ośrodkiem egzaminacyjnym
World Flair Association (WFA Grading Centre).

O World Flair Association:

World Flair Association to największe stowarzyszenie zajmujące się barmaństwem w stylu flair. Zrzesza barmanów ze wszystkich części globu i tworzy profesjonalne standardy flair na świecie. Liczba członków to przeszło 13 000 w ponad 100 państwach. WFA jest organizatorem GRAND SLAM - wiodących mistrzostw świata barmanów w stylu flair. W 2010 roku WFA stworzyło system WFA GRADING, czyli system ocen barmanów pracujących w stylu flair. Uznawany jest na wszystkich kontynentach i stosowany przez największe szkoły barmańskie na świecie.

WFA Gradings (Tested Grades)

Jest to czterostopniowy system ocen dla barmanów flairowych.

Egzamin na poszczególne stopnie przeprowadzany jest przez akredytowanych egzaminatorów i obejmuje trzy elementy:

1. Free pour
  2. Speed mixing
  3. Flair bartending

WFA Gradings (Tested Grades) to cztery stopnie:

1. 1. Żółty
  2. 2. Pomarańczowy
  3. 3. Zielony
  4. 4. Niebieski

Każda osoba, która pozytywnie przejdzie egzamin na poszczególny stopień, otrzymuje potwierdzenie w formie certyfikatu i shakera w odpowiednim kolorze, a także cyfrową plakietkę w systemie WFA.

Egzamin na wszystkie stopnie przeprowadzają nasi trenerzy: Kacper Smarz, Szymon Hebel i Sebastian Kmieć (z ekipy Warsaw Flair Studio). Posiadają oni uprawnienia WFA Grading Examiner.

Akredytacja Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów jako
WFA Grading Centre przez World Flair Association