Adrian Wolak

Urodzony w 1994 r. w Jeleniej Górze. Ukończył technikum gastronomiczne z tytułem technik organizacji usług gastronomicznych oraz studia na Wyższej Szkole Karkonoskiej w Jeleniej Górze na kierunku administracja i zarządzanie zasobami biurowymi. Na stanowiskach menadżerskich w gastronomii pracuje od 2017 r., jednak doświadczenie i wiedzę, składające się na obecne kompetencje, zaczął zdobywać już na praktykach zawodowych w 2011 r.

W 2012 r. pracował w hotelu Caspar, najpierw jako kelner, potem head-waiter. W 2013 r. odbył półroczną praktykę, gdzie od strony teoretycznej i praktycznej poznawał funkcjonowanie hoteli za zachodnią granicą, w Dreźnie. Następnie szlifował umiejętności z zakresu kelnerstwa i barmaństwa, w tym na salach dużych obiektów, takich jak Hotel Gołębiewski w Karpaczu, a z czasem zaczął pełnić funkcje kierownika sali w restauracjach i hotelach cztero i pięciogwiazdkowych. Brał udział w licznych szkoleniach: kelnerskich, barmańskich, sommelierskich i menadżerskich.

Pracuje jako niezależny konsultant i manager. Wprowadza zmiany w strefie zarządzania kuchnią oraz obsługą kelnerską. Specjalizuje się w optymalizacji kosztów oraz pozyskiwaniem i negocjowaniem kontraktów z partnerami strategicznymi. Doradzał na zlecenie inwestorów w wielu obiektach hotelarskich oraz restauracyjnych.