Arkadiusz Kurowski

Jeden z najbardziej utytułowanych sommelierów w naszym kraju. Doświadczenie zdobywał w Polsce i za granicą. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, osiągając nowe tytuły i certyfikaty, swoją pasję zamienił w pracę, a pracę w pasję. Może pochwalić się takimi osiągnięciami, jak: Sommelier roku 2022 AIG Prix Sommelie, przyznawany przez Académie Internationale de la Gastronomie, certyfikat Court of Master Sommelier na poziomie Advanced, rozpoczęty w Grecji, a ukończony w Austrii, czy Wine & Spirit Education Trust na poziomie Advanced.

Każdego roku startuje w zawodach sommelierskich organizowanych w Polsce i za granicą. Zdobył pierwsze miejsce na Grand Prix Sommelierów Lubelszczyzny i drugie miejsce na Grand Prix Trójmiejskich Sommelierów. W roku 2021 został wicemistrzem Polski sommelierów oraz doszedł do finału na międzynarodowych zawodach Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix 2022 na Litwie.

Od lat kształci młodych adeptów sztuki sommelierskiej oraz barmańskiej przy współpracy z Ogólnopolską Szkołą Barmanów i HorArt - HoReCa Academy Poland. Zasiada w gronie sędziowskim konkursu winiarskiego WINOPL w Poznaniu, gdzie każdego roku ocenia polskie wina. Chętnie odbywa zagraniczne staże, ma na koncie m. in. w 67 Pall Mall (Best Wine Club in EU), Hide (*Michelin), Dinner by Heston Blumenthal (**Michelin). Jego karty win, tworzone dla najlepszych lokali w Polsce, były odznaczane przez Star Wine List czy amerykański Wine Spectator (Best of Award of Excellence) – w roku 2023 tylko dwie polskie restauracje mogły pochwalić się takim tytułem.

Prywatnie trenuje kalistenikę i uwielbia kulinarne podróże po świecie, aby odkrywać nowe smaki i doznania. Aktualnie tworzy winiarski koncept Wine First w Fabryce Norblina, gdzie pasja do jedzenia i wina spotykają się, tworząc wspólną harmonijną opowieść.