Kursy barmańskie | Ogólnopolska Szkoła Barmanów | Warszawa

Czekaj...

Nasza kadra

Arkadiusz Kurowski

Nigdy nie czuł się dobrze w typowej pracy „za biurkiem", uwielbia kontakt z ludźmi i dlatego praca w gastronomii przynosi mu olbrzymią satysfakcję. Zaczynał jako barman, zgłębiając wiedzę o alkoholach mocnych i tajnikach miksologii. Pracował jako manager i sommelier w znanych warszawskich restauracjach. Poważną przygodę z winem rozpoczął w 2012 roku. Od pięciu lat jest szkoleniowcem Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów.

Wiedzę szlifował podczas podróży po Francji, Hiszpanii, Austrii, Węgrzech i wielu innych krajach winiarskich, gdzie odwiedzał czołowe winnice najsłynniejszych producentów tego trunku.

Choć nie jest typem samotnika, jego cichym marzeniem jest spokojna chwila spędzona tylko w towarzystwie słynnego Sauvignon Blanc od Screaming Eagle i promieni kalifornijskiego słońca.

Arek jest członkiem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich oraz posiada dyplomy dwóch najbardziej prestiżowych angielskich uczelni, tj. Wine & Spirit Education Trust na poziomie Advance oraz Court of Master Sommelier na poziomie Certified. W 2021 roku Arek zajął drugie miejsce na mistrzostwach polski sommelierów.

Napisali o nas