Kursy barmańskie | Ogólnopolska Szkoła Barmanów | Warszawa

Czekaj...

Nasza kadra

Łukasz Zarzecki

Magister filologii polskiej. Karierę początkującego dziennikarza porzucił dla branży gastronomicznej, z którą związał się już na studiach. Jednak umiejętności zdobyte w tamtym czasie i zamiłowanie do pióra wykorzystuje pisząc liczne teksty o tematyce alkoholowej do gazet branżowych (m.in. Moje Gotowanie, Magazyn Kuchnia, Nowości Gastronomiczne). Współautor i redaktor książki „Alkohole w Polsce i na świecie – przewodnik barmana”.

Pracę za barem zaczynał od okazjonalnej pracy na eventach, następnie przyszła pora na pełny etat. Dzięki swojej skrupulatność i profesjonalnemu podejściu szybko awansował na stanowisko kierownika baru, a następnie menedżera.

W 2012 roku rozpoczął współpracę z Ogólnopolską Szkołą Barmanów. Na początku prowadził szkolenia barmańskie I stopnie, a od 2014 roku jest jednym z współprowadzących szkolenia barmańskie II stopnia.

Pracę trenera łączy z pracą niezależnego konsultanta. Doradza, szkoli, odpowiada także za obszar barowo-alkoholowy w dwóch warszawskich lokalach. Inwestorzy cenią go za pragmatyczne spojrzenie na sferę barową – sztuka miksologiczna musi iść zawsze w parze z ekonomią i optymalizacją kosztów.

Jeśli tylko ma okazję pracuje za barem, ponieważ, jak sam mawia: „dobry trener musi mieć ciągły kontakt z praktyką barmańską”. Przede wszystkim jednak kocha tę pracę i wciąż jest jej spragniony.

Od 2016 roku jest jednym z udziałowców Zann Investments – firmy zarządzający Ogólnopolską Szkołą Barmanów.

Napisali o nas